Lata 80. – moda, trendy, styl…

Lata 80. były dekadą odważnych wyborów modowych i krzykliwego stylu. Od ochraniaczy na ramiona i kombinezonów po neonowe kolory i ocieplacze na nogi, moda lat 80. polegała na wyrażaniu siebie.

Jednym z najbardziej kultowych trendów w modzie lat 80. były poduszki na ramię. Ten trend spopularyzowała Madonna, która często zestawiała naramienniki z obcisłymi, sznurowanymi gorsetami i kabaretkami. Inne kobiety poszły w ich ślady, dodając poduszki na ramiona do swoich bluzek, sukienek, a nawet strojów kąpielowych.

Innym popularnym trendem w latach 80. był kombinezon. Te dopasowane, dopasowane garnitury były często noszone przez kobiety biznesu, aby potwierdzić swój autorytet i wzbudzić szacunek w miejscu pracy. Kombinezon był zwykle łączony z wyrazistą, białą bluzką i odważnymi dodatkami, takimi jak duże kolczyki i wyraziste broszki.

W przeciwieństwie do eleganckiego i wypolerowanego wyglądu trendu w garniturach i poduszkach naramiennych, lata 80. były również znane z zamiłowania do jasnych, neonowych kolorów. Wszystko, od ocieplaczy na nogi, przez legginsy, po gumki do włosów, było w żywych odcieniach neonowego różu, zieleni i żółci. Te odważne kolory były często łączone z czernią lub innymi neutralnymi odcieniami, aby uzyskać kontrastowy wygląd.

Oprócz tych trendów, lata 80. były również znane z zamiłowania do dżinsu. Dżinsy Acid Wash, dżinsowe kurtki i dżinsowe spódnice były popularne w tej dekadzie i często były łączone z graficznymi T-shirtami lub oversize’owymi bluzami.

Ogólnie rzecz biorąc, moda lat 80. polegała na wyrażaniu siebie i wyróżnianiu się. Niezależnie od tego, czy były to odważne naramienniki, kolorowe neonowe akcenty, czy oversizowy dżins, moda lat 80. polegała na tym, by być bezpardonowo głośnym i dumnym.

Leave a Comment